CARL LARSSON. ETSNING,"Lektyr" Föreningen för grafisk konst,1900-talets början.

982103. CARL LARSSON. ETSNING,"Lektyr" Föreningen för grafisk konst,1900-talets början.

bladstorlek: höjd 39,5 cm,bredd ca 29,5 cm
bildstorlek: ca höjd 19 cm,bredd 14 cm
oramad
signerad i trycket C Larsson sc.

mindre åldersslitage.

Carl Larsson (1853–1919)

Gör en kostnadsfri värdering!

oramad

mindre åldersslitage.

Carl Larsson (1853–1919)

Antal besök: 627