EDWARD HALD. Servis, 26 delar, "H3029", Orrefors, signerade.

921710. EDWARD HALD. Servis, 26 delar, "H3029", Orrefors, signerade.

Karaff, höjd ca 28,5 cm inkl propp
13 glas, höjd ca 7,5 cm
12 glas, höjd ca 12,5 cm.

Mindre bruksslitage. Smärre nagg, enstaka repor förekommer.

Edward Hald (1883–1980)

Gör en kostnadsfri värdering!

13 glas, höjd ca 7,5 cm
12 glas, höjd ca 12,5 cm.

Edward Hald (1883–1980)

Antal besök: 582