SERVISDELAR, 40 delar, porslin, "Fjord", Rörstrand, 1900-tal.

851384. SERVISDELAR, 40 delar, porslin, "Fjord", Rörstrand, 1900-tal.

12 tallrikar, diameter ca 24 cm.
7 djupa tallrikar, diameter 20 cm.
11 assietter, diameter 21 cm.
2 uppläggningsfat, längd 26-31 cm.
3 skålar, höjd 6,5, diameter 14 cm.
2 skålar, höjd 6-10, diameter 18 cm.
Kastrull med lock höjd 10 cm.
Skål med handtag, höjd 8 cm.
tillbringare, höjd 13 cm.

Bruksslitage, en skål med missfärgning.

Gör en kostnadsfri värdering!

11 assietter, diameter 21 cm.
Kastrull med lock höjd 10 cm.
Skål med handtag, höjd 8 cm.
tillbringare, höjd 13 cm.

Antal besök: 7 750