6 Dalahästar, G.A Olsson och Nils Olsson Nusnäs med flera, höjd 4-11 cm.
Träfigur "Rört" Robert Olsson, signerad HÅTO, ekivok, höjd 24 cm.
Slitage, Rört med skada på kepsen.