Karlstad Hammarö Auktionsverk

Företaget grundades av Gustav Adolf Fastberg under 1940-talet i Hällefors.
1967 flyttades verksamheten till Hammarö.
Under hösten 2023 gick nästa flyttlass till Pråmvägen 13 i central Karlstad.

I vår nya lokal har vi öppna och inbjudande ytor för attraktiv exponering av auktionsgods och enkel logistik för in- och utlämning av varor.

Som det ledande auktionshuset i Värmland erbjuder vi en trygg och professionell kontakt för både säljare och köpare. Vi har stor erfarenhet av nätauktioner där vi specialiserat oss sedan 2010.

Med våra samarbetspartners erbjuder vi en helhetslösning från försäljning av föremål till tömning av hem och flyttstädning.

Vi erbjuder kostnadsfri värdering av dina föremål online, i vår lokal eller på plats i ditt hem.

Vårt läge nära Norge gör att vi har en stor kundkrets på andra sidan gränsen.

Kostnadsfri värdering

Vad vill du värdera?

Dra filer hit eller välj filer

Fota gärna eventuella stämplar, signaturer samt baksida och undersida.

    Till exempel mått, skick, tillverkare och material.

    Kontaktuppgifter

    Dina uppgifter används enbart för att kontakta dig om värdering.