EDVARD ANDERSSON. "Ghazel".

EDVARD ANDERSSON. "Ghazel".
4069307. EDVARD ANDERSSON. "Ghazel".

Olja på pannå, 69 x 100 cm, rammått 71 x 102 cm. Signerad Edvard Andersson.

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap

UTSTÄLLNING:
Eslövs Stadshus 1987 – 2012.

Färgbortfall, liten spik i pannån, ytsmuts.

Tema

Edvard Andersson - en modern färgexplosion, del III

Gör en kostnadsfri värdering!

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap

UTSTÄLLNING:
Eslövs Stadshus 1987 – 2012.

Tema

Antal besök: 764