EDVARD ANDERSSON. "Snäckan".

EDVARD ANDERSSON. "Snäckan".
4052848. EDVARD ANDERSSON. "Snäckan".

Olja på pannå, 38 x 50 cm, rammått 54,5 x 66,5 cm. Signerad Edvard Andersson, daterad 1943 cm.

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap.

UTSTÄLLNING:
Modern konst, Malmö 1944, nr 30.

Mindre ytsmuts.

Tema

Edvard Andersson - en modern färgexplosion, del III

Gör en kostnadsfri värdering!

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap.

UTSTÄLLNING:

Mindre ytsmuts.

Tema

Antal besök: 723