EDVARD ANDERSSON. "Spektra".

EDVARD ANDERSSON. "Spektra".
4050894. EDVARD ANDERSSON. "Spektra".

Olja på pannå. 61,2 x 81,6 cm. Rammått 63,5 x 83,5 cm. Signerad Edvard Andersson, daterad 1953.

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap

UTSTÄLLNINGAR:
Galerie Mouffe Paris 1969
Gallery Gemini Palm Beach Florida 1970.

Mindre ytsmuts.

Tema

Edvard Andersson - en modern färgexplosion, del III

Gör en kostnadsfri värdering!

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap

UTSTÄLLNINGAR:
Galerie Mouffe Paris 1969

Mindre ytsmuts.

Tema

Antal besök: 1 166