VITRINSKÅP och KARMSTOLAR, 3 delar, bemålad ek, jugend, omkring sekelskiftet 18/1900.

387044. VITRINSKÅP och KARMSTOLAR, 3 delar, bemålad ek, jugend, omkring sekelskiftet 18/1900.

Skåp med två vitrindörrar med spröjsar och fasettslipat glas. samt undre hyllplan. Skuren dekor i form av rosor. Längd 98 cm, djup 39 cm, höjd 149,5 cm. Karmstolar med stoppad sits.

Bruksslitage repor, märken. Senare bemålade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 122