BRUNO MATHSSON. Snurrfåtölj, "Jetson", Dux, 1960-tal.

387028. BRUNO MATHSSON. Snurrfåtölj, "Jetson", Dux, 1960-tal.

Originalklädsel i brunt skinn, nackkudde, djuphäftad sits och rygg. Baksida klädd i naturfärgad canvas, kromad benställning.

Bruksslitage, repor, märken skinnklädsel med patina och slitage.

Bruno Mathsson (1907–1988)

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruno Mathsson (1907–1988)

Antal besök: 1 934