Denna modellbil är ett fabriksbygget exemplar direkt från Pocher med tillhörande glasmonter och plakett. Vanligtvis erbjöds denna modell som byggsats som köparen själv fick montera ihop. Fabriksbyggda exemplar är sällan förekommande och har bättre precision. Den utbjudna modellbilen är ett tidigt exemplar från 1970-talet och har åldrats med värdighet. Lägg extra märke till dess detaljrikedom såsom den karakteristiska kylaren med sin vackra kylarprydnad, inredningen samt motor som håller en mycket hög detaljrikedom.
Bilens mått: Längd 69, bredd 23, höjd 24 cm.
Monterns mått: Längd 77,5, bredd 28,5, höjd 27,5 cm.
Tillbehör i påse medföljer samt dokumentation och informationsblad.
Tillverkad i Italien.
Bruks- & åldersrelaterat slitage. Mindre märken/fläckar förekommer. En dörr något lös, behöver skruvas fast.
Tillverkad i Italien.
Ange din plats för att se transportalternativ och priser.