WHISKYGLAS samt VINGLAS, 9 st, "Chateau", Bertil Vallien, Kosta Boda. 1900-talets andra hälft.

292238. WHISKYGLAS samt VINGLAS, 9 st, "Chateau", Bertil Vallien, Kosta Boda. 1900-talets andra hälft.

6 st whiskyglas, höjd 10,4 cm.
3 st vinglas, höjd 19,2 cm.

Bruksslitage, ett whiskyglas med smärre kantnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

3 st vinglas, höjd 19,2 cm.

Antal besök: 821