285198. GLASSERVIS, 44 delar, "Stora Björn" samt "Lilla Björn", Björn Ramel, SEA Glasbruk. 1970-tal.
10 st grogglas, höjd 13,5 cm.
11 st vinglas, höjd 13,4 cm.
12 st, martiniglas, höjd 8,7 cm.
11 st snapsglas, höjd 9,5 cm.
Bruksslitage, ett vinglas, smärre kantnagg.