GLASSERVIS, 44 delar, "Stora Björn" samt "Lilla Björn", Björn Ramel, SEA Glasbruk. 1970-tal.

285198. GLASSERVIS, 44 delar, "Stora Björn" samt "Lilla Björn", Björn Ramel, SEA Glasbruk. 1970-tal.

10 st grogglas, höjd 13,5 cm.
11 st vinglas, höjd 13,4 cm.
12 st, martiniglas, höjd 8,7 cm.
11 st snapsglas, höjd 9,5 cm.

Bruksslitage, ett vinglas, smärre kantnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

10 st grogglas, höjd 13,5 cm.
11 st vinglas, höjd 13,4 cm.
11 st snapsglas, höjd 9,5 cm.

Antal besök: 13 630