FOLKDRÄKT, herr, 4 delar, komplett. Ny socken, Wärmland. 1800/1900-tal. Storlek ca M/L.

276925. FOLKDRÄKT, herr, 4 delar, komplett. Ny socken, Wärmland. 1800/1900-tal. Storlek ca M/L.

Byxor, skjorta, väst samt strumpor. Skjorta med brodyr, byxor samt väst i ull.

Bruksslitage, byxor något smutsiga.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 4 078