JOSEF FRANK. Soffbord, modell 2139, firma Svenskt Tenn.

2737630. JOSEF FRANK. Soffbord, modell 2139, firma Svenskt Tenn.

Fanerat med almrot. Skyltmärkt Svenskt Tenn. Brännstämpel AB Erikssons & söner Möbelsnickeri, Vrena. Höjd 48, diameter 120 cm. Enligt medföljande äkthetsbevis inköpt 2015.

Obetydligt bruksslitage. Obetydliga repor.

Josef Frank (1885–1967)

Tema

Auctionets samlade vårkvalitetsauktion 2023

Gör en kostnadsfri värdering!

Josef Frank (1885–1967)

Tema

Antal besök: 3 278