ARNE JACOBSEN. Karmstolar, 4 stycken, "Sjuan", bok med textilklädsel, Fritz Hansen, Danmark, 1996.

2647520. ARNE JACOBSEN. Karmstolar, 4 stycken, "Sjuan", bok med textilklädsel, Fritz Hansen, Danmark, 1996.

Sitthöjd 43, rygghöjd 76,5 cm.

Bruksslitage med fläckig klädsel samt smärre fanerskador på 1 armstöd.

Arne Jacobsen (1902–1971)

Gör en kostnadsfri värdering!

Arne Jacobsen (1902–1971)

Antal besök: 3 109