ISAAC GRÜNEWALD. Skålfat, stengods, Rörstrand, signerad och daterad 1943.

2128204. ISAAC GRÜNEWALD. Skålfat, stengods, Rörstrand, signerad och daterad 1943.

Polykrom dekor av naken kvinnofigur. Signerad "R 43 Grünewald". Längd 23 cm, bredd 19,5 cm, höjd 5,5 cm.

Ställvis något slitage.

Isaac Grünewald (1889–1946)

Tema

Auctionets samlade vårkvalitetsauktion 2022

Gör en kostnadsfri värdering!

Ställvis något slitage.

Isaac Grünewald (1889–1946)

Tema

Antal besök: 2 223