Polykrom dekor av naken kvinnofigur. Signerad "R 43 Grünewald". Längd 23 cm, bredd 19,5 cm, höjd 5,5 cm.
Ställvis något slitage.
Isaac Grünewald (1889–1946)
Auctionets samlade vårkvalitetsauktion 2022