ISAAC GRÜNEWALD. Skålfat, stengods, Rörstrand, signerad och daterad 1943.

2128204. ISAAC GRÜNEWALD. Skålfat, stengods, Rörstrand, signerad och daterad 1943.

Polykrom dekor av naken kvinnofigur. Signerad "R 43 Grünewald". Längd 23 cm, bredd 19,5 cm, höjd 5,5 cm.

Ställvis något slitage.

Isaac Grünewald (1889–1946)

Tema

Auctionets samlade vårkvalitetsauktion 2022

Ställvis något slitage.

Isaac Grünewald (1889–1946)

Tema

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Antal besök: 1 111