TALLRIK, porslin, Meissen, Royal Saxon Silver Collection, Silberkammer. 1800-tal.

181433. TALLRIK, porslin, Meissen, Royal Saxon Silver Collection, Silberkammer. 1800-tal.

Dekor av tiger och drake samt blommor. Diameter 24 cm.

Slitage, nött dekor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, nött dekor.

Antal besök: 615