KARIN BJÖRQUIST. Servisdelar, 40 st, "Nobel", Rörstrand.

1692675. KARIN BJÖRQUIST. Servisdelar, 40 st, "Nobel", Rörstrand.

6 vita tallrikar, diameter ca. 31,5 cm.
6 gula tallrikar, diameter ca. 22,5 cm.
6 gröna tallrikar, diameter ca. 22 cm.
4 gula tallrikar, diameter ca. 22 cm.
5 skålar med lock, höjd inkl lock ca. 12,5, diameter 15 cm.
7 soppskålar, varav en med guldig utsida, diameter ca. 16,5 cm.
6 fat, längd ca. 22,5 cm.

Smärre repor och märken. Delar med dekorslitage förekommer.

Tema

Auctionets samlade vårkvalitetsauktion

Gör en kostnadsfri värdering!

6 fat, längd ca. 22,5 cm.

Tema

Antal besök: 2 292