TALLRIKAR och ASSIETTER, 61 delar, porslin, Koka blå, Herta Bengtsson, Rörstrand.

1679572. TALLRIKAR och ASSIETTER, 61 delar, porslin, Koka blå, Herta Bengtsson, Rörstrand.

16 tallrikar diameter 24 cm.
8 djupa taalrikar, diameter 21,4 cm.
5 djupa tallrikar, 20,5 cm.
15 assietter 19 cm.
8 assietter, diameter 17,3 cm.
9 äggkoppar, höjd 4,4 cm.

Bruksslitage, enstaka nagg förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

16 tallrikar diameter 24 cm.
5 djupa tallrikar, 20,5 cm.
15 assietter 19 cm.
9 äggkoppar, höjd 4,4 cm.

Antal besök: 1 185