Sandgjuten skulptur, längd 51,5 cm, höjd med ställning 14 cm Märkt K487, Kosta-Boda, B Vallien. Proveniens, Inköpt direkt av konstnären. 1989.
Kantnaggar från tillverkningen.
Bertil Vallien (Född 1938)