TEKANNA på rechaud, Östberg & L, Skultuna Bruk. 1900-talets första hälft.

143284. TEKANNA på rechaud, Östberg & L, Skultuna Bruk. 1900-talets första hälft.

Stämplad Skultuna Bruk, N2 T. Bukig form. Uppsvängt handtag delvis i trä. Höjd 35.

Lätt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lätt bruksslitage.

Antal besök: 4 130