MATSERVIS, 67 delar, porslin, "Blå ton", Bing & Gröndal, Danmark.

142929. MATSERVIS, 67 delar, porslin, "Blå ton", Bing & Gröndal, Danmark.

12 st mattallrikar, diameter 24 cm.
11 st, förrättstallrik, diameter 21,5 cm.
10 st, djupa tallrikar, diameter 21,5 cm.
4 st uppläggningsfat, längd 8 - 41 cm.
2 st fyrkantiga karotter, mått 21 x 21, höjd 8 cm.
1 st såsskål, mått 21,5 x 15, höjd 10,5 cm
11 st kaffekoppar och 7 st fat.
6 st assietter, diameter 18 cm.
1 kaffekanna, höjd 26 cm.
1 sockerskål, höjd 11 cm.
1 gräddkanna, höjd.

Bruksslitage. Nagg på en mat och förrättstallrik. Minimala nägg på ett kaffefat och en assiett.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 kaffekanna, höjd 26 cm.
1 sockerskål, höjd 11 cm.
1 gräddkanna, höjd.

Antal besök: 9 258