EDWARD HALD. OLJA på duk, modellstudie, osignerad, 1909/1910.

1298301. EDWARD HALD. OLJA på duk, modellstudie, osignerad, 1909/1910.

höjd 67 cm, bredd 38 cm
proveniens Sven Palmqvist, Utställd och inköpt från konstnären på Kalmar Konstmuseum.
Intyg från Sven Palmqvists son medföljer.

åldersslitage.

Edward Hald (1883–1980)

Gör en kostnadsfri värdering!

höjd 67 cm, bredd 38 cm

åldersslitage.

Edward Hald (1883–1980)

Antal besök: 1 551