BENGT LINDSTRÖM. AKVARELL på papper, signerad, 1900-tal.
1228021. BENGT LINDSTRÖM. AKVARELL på papper, signerad, 1900-tal.
höjd 40 cm, bredd 30 cm,
Sannolikt utförd av Bengt Lindström.
Akvarellen är annars utförd i en stil som påminner mer om Halmstadsgruppens. Signatur med tunn tuschpenna.
höjd 40 cm, bredd 30 cm,