BENGT LINDSTRÖM. AKVARELL på papper, signerad, 1900-tal.

1228021. BENGT LINDSTRÖM. AKVARELL på papper, signerad, 1900-tal.

höjd 40 cm, bredd 30 cm,
Sannolikt utförd av Bengt Lindström.
Akvarellen är annars utförd i en stil som påminner mer om Halmstadsgruppens. Signatur med tunn tuschpenna.

Examinerad ur ram. Uppklistrad med brun tejp.

Bengt Lindström (1925–2008)

Gör en kostnadsfri värdering!

höjd 40 cm, bredd 30 cm,

Bengt Lindström (1925–2008)

Antal besök: 577