CARL LARSSON. 3 st, etsningar, ej signerade.

118855. CARL LARSSON. 3 st, etsningar, ej signerade.

Utgiven av Föreningen för grafisk konst, Stockholm. “Kersti i svart”, utgiven 1910, mått 19,9 x 14,8. “Sjelfporträtt”, utgiven 1912, mått 22,3 x 29,4 cm. “En konstnärshustru” utgiven 1913, mått 29,5 x 22,5 cm.

Bruksslitage. Något gulnade blad.

Carl Larsson (1853–1919)

Gör en kostnadsfri värdering!

Carl Larsson (1853–1919)

Antal besök: 1 375