118855. CARL LARSSON. 3 st, etsningar, ej signerade.
Utgiven av Föreningen för grafisk konst, Stockholm. “Kersti i svart”, utgiven 1910, mått 19,9 x 14,8. “Sjelfporträtt”, utgiven 1912, mått 22,3 x 29,4 cm. “En konstnärshustru” utgiven 1913, mått 29,5 x 22,5 cm.