46036. SALON BORD OG STOLE, 1 par, gustaviansk stil, J Spira Wien umærket, begyndelsen af det 20. århundrede.
Ovalt bord med løs glasplade. Længde 85, bredde 56, højde 79 cm.
1 par stole dekoreret med lir.
Efter sigende importeret i 1920'erne fra J Spira Wien sammen med #45681 #45697 #45755 #45760 #45761 #46033.
Slitage, skader, revner, dekorative dele mangler, laktab.