45755. SPEJLAGENTUR, gustaviansk stil, J Spira Wien umærket, begyndelsen af det 20. århundrede.
Jordet spejlglas. Længde 126,5, bredde 34, højde ca. 187 cm.
Nøgler er tilgængelige.
Efter sigende importeret i 1920'erne fra J Spira Wien sammen med #45681 #45697 #45760 #45761 #46033 #46036.
Slitage, mindre skader, malingstab, pletter, retoucheringer. Spejlglas med pletter.