45697. SKAB, gustaviansk stil, J. Spira Wien mærket. Begyndelsen af det 20. århundrede.
Mursten mærket J.Spira Wien.
Indvendig med bøjlestang, skuffe og 2 hylder.
Længde 125, bredde 55, højde 217 cm.
Efter sigende importeret i 1920'erne fra J Spira Wien sammen med #45681 #45755 #45760 #45761 #46033 #46036.
Slitage, malingstab, stødskader, del af dørbeslag mangler, malerplet på dør.
Nøgle mangler.