45760. SOVEVÆRSBORD, 1 par, med essay, gustaviansk stil, J Spira Wien umærket, begyndelsen af det 20. århundrede.
Længde 45, bredde 40, total højde ca. 133 cm.
Efter sigende importeret i 1920'erne fra J Spira Wien sammen med #45681 #45697 #45755 #45761 #46033 #46036.
Slitage, mindre skader, laktab, pletter. Indretning mangler. Et essay mangler en fastgørelsesanordning. Nøgle til skuffer mangler.