45697. SKÅP, gustaviansk stil, J. Spira Wien märkt. 1900-talets början.
Brickmärkt J.Spira Wien.
Insida med klädstång, låda samt 2 hyllplan.
Längd 125, bredd 55, höjd 217 cm.
Enligt uppgift importerade på 1920-talet från J Spira Wien tillsammans med #45681 #45755 #45760 #45761 #46033 #46036.
Slitage, färgbortfall, stötskador, del av dörrbeslag saknas, färgfläck på dörr.
Nyckel saknas.