46033. LÆNESTOL, gustaviansk stil, J Spira Wien umærket, begyndelsen af det 20. århundrede.
Løst sæde.
Efter sigende importeret i 1920'erne fra J Spira Wien sammen med #45681 #45697 #45755 #45760 #45761 #46036.
Slitage, malingstab, pletter, revner i sædet, skader, lister mangler.