Vi har tyvärr inga föremål som matchar din sökning.

Hösten är här!
Och därmed jaktsäsongen.
Stockholms Auktionsverk Helsingborg har något för dig i denna temaauktion som omfattar inte mindre än 128 utrop.
Särskilt fina är paret slaglåspistoler från 1800-talets mitt, hjullåsstudsaren från 1600-talet samt den svenska flintlåsmusköten m/1808. Och längtar du efter ett skotskt blankvapen med korgfäste är det nu du ska slå till.
Auktionen rymmer även ordnar, kaskar, en hel del knivar, fångstsaxar och ett knippe kanonkulor. Snart sagt något för alla.