622. ENDEL KÖKS. Älskande par.

ENDEL KÖKS. Älskande par.
622. 2867164. ENDEL KÖKS. Älskande par.

Olja på duk, 88 x 88 cm. Signerad samt daterad Köks 54.

Smärre färgbortfall dukens mitt.

Vid frågor, vänligen kontakta lisa.mejeritcher@auktionsverket.se.

Endel Köks (1912–1983)

Slagauktion

Moderna & Nutida hösten 2023

Slagauktion

Gör en kostnadsfri värdering!

Endel Köks (1912–1983)

Slagauktion

Moderna & Nutida hösten 2023

Moderna & Nutida hösten 2023

AUKTIONSORDNING

MÅNDAG 13 NOVEMBER KL 11.00
Glas 1 - 24
Keramik 25 - 95
Mattor 96 - 122
Möbler, design, belysning 123 - 320
Klockor 321 - 368

TISDAG 14 NOVEMBER KL 11.00
Silver 369 - 405
Smycken 406 - 472

TISDAG 14 NOVEMBER KL 13.00
Svensk Konst 473 - 619
Internationell Konst 620 - 690
Galleri Nordqvist samling A Private Collection – prints and graphics 691 - 785

Antal besök: 2 482