108. PIERRE STERLÉ - BROSCH.

108. 822302. PIERRE STERLÉ - BROSCH.

Kvinnogestalt med huvud av opakt svart glas, fattat i 18k guld, bestrött med diamanter, signerad "STERLÉ PARIS" och med franska guldstämplar, sannolikt 1960-talet, höjd 8,5 cm.

En diamant saknas.

Slagauktion

Gör en kostnadsfri värdering!

En diamant saknas.

Crafoord Kvalitetsauktion Vår 2018

Visning och auktion: Crafoord Auktioner
Visning: 28-29/5 (kl 13-18), 30/5 (kl 13-19), 1/6 (kl 13-18), 2/6 (kl 10-12)

Antal besök: 860