996878. SERVISDELAR, 18 st, "Bengali" samt "Wexiö guld", Rörstrand samt Gustavsberg.
6 djupa tallrikar, "Bengali", diameter ca 21 cm
6 djupa tallrikar, "Wexiö guld", diameter ca 23,5 cm
6 tallrikar, "Wexio guld", diameter ca 24 cm.
Ålders samt bruksslitage. nagg, skador förekommer.