POKAL, silver, möjligen Conrad Gadd, Kristianstad, 1700-tal.

991743. POKAL, silver, möjligen Conrad Gadd, Kristianstad, 1700-tal.

(möjlig stämpel O=1751, Conrad Gadds änka)
Vikt ca 48 gram.
Höjd ca 8 cm.

Ålders samt bruksslitage. Mindre bucklor, fläckar. Vissa stämplar otydliga.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vikt ca 48 gram.
Höjd ca 8 cm.

Antal besök: 871