2 uppläggningsfat (längd ca 39,5 cm)
2 stora skålar (diameter ca 25 cm)
2 skålar (diameter 17 cm)
6 kaffekoppar (höjd ca 6,5 cm)
6 kaffefat (diameter ca 15,5 cm)
kanna/tillbringare (höjd ca 10,5 cm)
10 mattallrikar (diameter ca 29 cm)
10 djupa tallrikar (diameter ca 25,5 cm).
Bruksslitage. Enstaka delar med nagg.
2 skålar (diameter 17 cm)