SERVIS, 39 delar, porslin, "Qvint", Jonas Bohlin, Rörstrand.

991494. SERVIS, 39 delar, porslin, "Qvint", Jonas Bohlin, Rörstrand.

2 uppläggningsfat (längd ca 39,5 cm)
2 stora skålar (diameter ca 25 cm)
2 skålar (diameter 17 cm)
6 kaffekoppar (höjd ca 6,5 cm)
6 kaffefat (diameter ca 15,5 cm)
kanna/tillbringare (höjd ca 10,5 cm)
10 mattallrikar (diameter ca 29 cm)
10 djupa tallrikar (diameter ca 25,5 cm).

Bruksslitage. Enstaka delar med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 skålar (diameter 17 cm)

Antal besök: 1 805