991036. PARTI KERAMIK OCH PORSLIN, 6 delar. Argenta mm.
Vas Wilhelm Kåge "Argenta" Höjd 12 cm
Askfat. Stig Lindberg Gustavsberg 7x15 cm
Kanna. Laholmskeramik. Höjd 19 cm
Vas. oidentifierad. Höjd 19 cm
Skål Gunnar Nylund. Höjd 5,5 cm. Diameter 14 cm
Vas. Danico. Höjd 16 cm.
Vas Danico med glasyrbortfall runt mynningen
Askfat Stig Lindberg med dekorslitage
Skål Gunnar Nylund med kantlagning.
Vas. Danico. Höjd 16 cm.