CHAMPAGNEKYLARE samt SKÅL på fot, metall samt nysilver, 1900-tal.

989793. CHAMPAGNEKYLARE samt SKÅL på fot, metall samt nysilver, 1900-tal.

Champagnekylare, höjd ca 24,5 cm
Skål på fot, höjd ca 19,5 cm.

Ålders samt bruksslitage. Fläckar, märken, inskription. Glasinsats saknas till skål på fot. Beläggning. Ställvis hårdare slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skål på fot, höjd ca 19,5 cm.

Antal besök: 573