TAKFOTOGENLAMPOR, 2 st, bland annat majolika, 1900-tal.
986583. TAKFOTOGENLAMPOR, 2 st, bland annat majolika, 1900-tal.
Diameter ca 47-70 cm.
Ålders samt bruksslitage. Nagg förekommer. Skador och stötmärken på oljehus. Ett oljehus defekt. Ljushållare saknas. Senare kupor. Prismor saknas, nagg förekommer.
Diameter ca 47-70 cm.