ELIS BERGH. SHAKER,Kosta Konstglas,signerad,1940-tal.

978307. ELIS BERGH. SHAKER,Kosta Konstglas,signerad,1940-tal.

totalhöjd 28 cm
slipad dekor av stjärnor,planeter och komet.

bruksslitage,nysilverpropp senare,svag invändig beläggning.

Elis Bergh (1881–1954)

Gör en kostnadsfri värdering!

totalhöjd 28 cm

Elis Bergh (1881–1954)

Antal besök: 393