12 mat. Diameter 25 cm
11 mindre tallrikar. Diameter 21 cm
1 skål. 18x24,5 cm. Höjd 9 cm
10 assieter. Diameter 17 cm
1 uppläggningsfat. 14x26 cm
2 uppläggningsfat 24x17 cm
1 uppläggningsfat 32x23 cm
1 uppläggningsfat 38x28 cm.
Gulddekor med slitage, såsskål med nagg.
12 mat. Diameter 25 cm
1 skål. 18x24,5 cm. Höjd 9 cm
10 assieter. Diameter 17 cm
1 uppläggningsfat. 14x26 cm
2 uppläggningsfat 24x17 cm
1 uppläggningsfat 32x23 cm
1 uppläggningsfat 38x28 cm.