SERVISDELAR, 47 st, porslin, Blå Blomst, Royal Copenhagen.
898080. SERVISDELAR, 47 st, porslin, Blå Blomst, Royal Copenhagen.
12 kaffekoppar, nr 8040
12 kaffefat, nr 8040
10 assietter, nr 8093
2 assietter, nr 618
ytterfoder
skål på fot, nr 8008
vas, nr 1803
2 små fat, nr 8180
sockerskål, nr 1678
sockerskål, nr 1680 (2a sort)
2 ljusstakar, nr 1711
skål på fot, nr 8062 (2a sort)
kakfat, nr 1864 (2a sort).
Bruksslitage. En sockerskål med skada/spricka. En kaffekopp med smärre nagg.
12 kaffekoppar, nr 8040
12 kaffefat, nr 8040
10 assietter, nr 8093
2 assietter, nr 618
ytterfoder
skål på fot, nr 8008
vas, nr 1803
2 små fat, nr 8180
sockerskål, nr 1678
sockerskål, nr 1680 (2a sort)
2 ljusstakar, nr 1711
kakfat, nr 1864 (2a sort).