Urverk 1800-tal.
Lod, pendel, vev medföljer.
Höjd ca 200 cm.
Ålders samt bruksslitage. Senare bemålning.
Urverk 1800-tal.
Lod, pendel, vev medföljer.
Höjd ca 200 cm.