BRUNO MATHSSON. LIGGFÅTÖLJ Pernilla. 1900-talets mitt.

87227. BRUNO MATHSSON. LIGGFÅTÖLJ Pernilla. 1900-talets mitt.

Böjträ,sadelgjord. Nackkudde i vitt skinn. Brännstämpel. Firma Karl Mathsson, Värnamo, Sweden. Längd c :a 170 cm.

Slitage. 2 tvärband av.

Bruno Mathsson (1907–1988)

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. 2 tvärband av.

Bruno Mathsson (1907–1988)

Antal besök: 10 655