KAFFESERVIS, 23 delar, porslin, "Julrosen", Bing & Gröndahl, Danmark.

848216. KAFFESERVIS, 23 delar, porslin, "Julrosen", Bing & Gröndahl, Danmark.

10 kaffekoppar med fat
9 assietter, diameter 17 cm
Sockerskål
Gräddkanna
Uppläggningsfat, längd 28 cm
Fat på fot, diameter 20 cm.

Bruksslitage. 3 kaffekoppar II:a sort. En kopp med spricka medföljer. 1 kaffefat II:a sort. Två kaffefat II:a sort medföljer. 8 assietter II:a sort. Gräddkanna med nagg samt II:a sort. Uppläggningsfat med spricka samt II:a sort.

Gör en kostnadsfri värdering!

10 kaffekoppar med fat
9 assietter, diameter 17 cm
Sockerskål
Gräddkanna
Uppläggningsfat, längd 28 cm
Fat på fot, diameter 20 cm.

Antal besök: 630