823853. MAT samt KAFFESERVIS, 61 delar, porslin, Maria Björnbär, Rosenthal, Tyskland.
2 uppläggningsfat, såsskål, skål, 8 djupa tallrikar, 8 mattallrikar, 4 små fat, 10 assietter, 16 kaffefat (olika modeller), 8 kaffekoppar, gräddkanna, sockerskål, kaffekanna.
Bruksslitage. 1 kaffekopp med spricka. gräddkanna med smärre nagg. 2 mattallrikar med nagg.