GLASSERVIS, 72 delar, GPI AB, Kosta, 1900-talets mitt.

812188. GLASSERVIS, 72 delar, GPI AB, Kosta, 1900-talets mitt.

12 likörglas, höjd ca 6,5 cm
12 snapsglas, höjd 8 cm
12 champagneglas/dessertskålar, höjd 8 cm
12 öl/grogglas, höjd 12,5 cm
12 vitvinsglas (varav ett med annan dekor), höjd ca 12 cm
12 rödvinsglas, höjd ca 13,5 cm.

Bruksslitage. Enstaka delar med smärre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 likörglas, höjd ca 6,5 cm
12 snapsglas, höjd 8 cm
12 öl/grogglas, höjd 12,5 cm

Antal besök: 1 211